Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - 30 września – Dzień Archiwisty!

30 września – Dzień Archiwisty!

29 września 2021

W ramach obchodów Dnia Archiwisty zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy przygotowanej z okazji jubileuszu 70-lecia Archiwum Państwowego w Gorzowie Wielkopolskim. Wystawa prezentuje dzieje i działalność gorzowskiego archiwum na przestrzeni tych 70 lat. Rozpoczęło ono działalność 1 sierpnia 1950 r. jako pierwsze archiwum na Ziemi Lubuskiej.

Wystawa znajduje się przed budynkiem Archiwum Państwowego przy ul. Mościckiego 7. Można ją oglądać codziennie od 8:00 do 18:00 do 20 października br.

30 września zapraszamy również grupy zorganizowane, które będą mogły zwiedzić z przewodnikiem zarówno ekspozycję jak i budynek archiwum (w godzinach od 10:00 do 13:00).

Przejdź do - 70 lat Archiwum Państwowego w Gorzowie Wielkopolskim w sieci archiwów państwowych

70 lat Archiwum Państwowego w Gorzowie Wielkopolskim w sieci archiwów państwowych

29 września 2021

23 września miała miejsce uroczystość z okazji 70-lecia Archiwum Państwowego w Gorzowie Wielkopolskim w sieci archiwów państwowych. Z tej okazji zaprezentowana została wystawa ukazująca dzieje i działalność gorzowskiego archiwum na przestrzeni tych 70 lat. Następnie odbyła się prezentacja książki pt. „W głównym nurcie dziejów. Katedra Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim od końca XIII wieku do roku 2017” pod redakcją Dariusza A. Rymara.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i jubileuszowe życzenia.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

plansza tytułowa wystawy

70 lat Zakładów Włókien Chemicznych „Stilon” w Gorzowie Wielkopolskim

12 lipca 2021

70 lat Zakładów Włókien Chemicznych „Stilon” w Gorzowie Wielkopolskim

Dokładnie 70 lat temu 7 lipca 1951 r. zostały uruchomione Zakłady Włókien Chemicznych „Stilon” w Gorzowie Wielkopolskim, początkowo pod inną nazwą i o skomplikowanym powojennym starcie. Był to ostatecznie jeden z największych i najważniejszych zakładów przemysłowych w mieście i regionie do końca lat 90. XX w.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy online prezentującej materiały dotyczące dziejów i działalności Zakładów Włókien Chemicznych "Stilon" w Gorzowie Wielkopolskim, które znajdują się w zasobie Archiwum Państwowego w Gorzowie.

Link do wystawy online: https://bit.ly/3jUqYts

Logo Zakładów Włókien Chemicznych Stilon w Gorzowie Wielkopolskim

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-10-28
Data publikacji:2016-10-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:30927