Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Miło nam przedstawić Państwu stronę internetową Archiwum Państwowego w Gorzowie Wielkopolskim.
Znajdziecie tu Państwo najważniejsze informacje dotyczące zasobu archiwalnego, zasad korzystania ze zbiorów, a także teksty o historii i teraźniejszości gorzowskiego archiwum.
 
 
Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące tej strony, jak i pracy
naszego archiwum.

Aktualności

Apel o zwrócenie szczególnej uwagi na potrzebę trwałego zabezpieczenia dokumentacji

13 maja 2020

Ze względu na obowiązujący w Polsce od początku marca br. stan epidemiologiczny spowodowany wirusem COVID-19, wszyscy zmuszeni zostaliśmy do przeorganizowania naszego dotychczasowego sposobu pracy. Wielu z Państwa podjęło szereg niestandardowych działań, zmierzających do zapewnienia w kierowanych przez Was jednostkach ciągłości wykonywania zadań w trybie pracy zdalnej, zagwarantowania ponadprzeciętnego bezpieczeństwa pracownikom, czy osobom zewnętrznym, które z jakichś względów musiały załatwiać sprawy osobiście w urzędzie. Wielu z Państwa zmuszonych zostało do czasowego zaniechania prowadzonej działalności. Wszystko to mogło mieć wpływ również na sposób zarządzania dokumentacją. Przebieg załatwiania spraw może być obecnie dokumentowany inaczej od sposobu przyjętego wcześniej.

Czytaj więcej o: Apel o zwrócenie szczególnej uwagi na potrzebę trwałego zabezpieczenia dokumentacji

Komunikat w sprawie znoszenia zakazu działalności archiwalnej

7 maja 2020

Szanowni Państwo!

W związku z wdrożeniem II etapu znoszenia nakazów i zakazów, wynikających ze stanu epidemii, zapowiedzianym w dniu 28 kwietnia 2020 przez Prezesa Rady Ministrów, a także komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowanym na stronie Ministerstwa jak również komunikatem Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęło przygotowania do stopniowego otwarcia naszego Archiwum dla odwiedzających.


Czytaj więcej o: Komunikat w sprawie znoszenia zakazu działalności archiwalnej

Sposób postępowania z dokumentacją osobową i płacową w przypadku likwidacji lub upadłości pracodawcy

6 maja 2020

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, licznymi ograniczeniami z tym związanymi oraz w konsekwencji kryzysem, który dosięgnął wielu przedsiębiorców, a w wielu przypadkach zakończył się ustaniem ich działalności, poniżej przypominamy najważniejsze zasady postępowania z dokumentacją osobową i płacową, które mogą być pomocne zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

Czytaj więcej o: Sposób postępowania z dokumentacją osobową i płacową w przypadku likwidacji lub upadłości pracodawcy